Szanowni Państwo,

Zapraszamy na 14. Kaczawski Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 10 kwietnia 2022 r. w Paszowicach,

a jego organizatorami są: Gmina Paszowice, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach oraz Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie.

Celem Jarmarku jest promocja naszego regionu, zwanego Krainą Wygasłych Wulkanów oraz prezentacja tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturalnego związanego ze świętami Wielkiej Nocy, a także pokazanie nas samych – mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego. Pragniemy również, aby wspólne przeżycie przedświątecznych chwil wpłynęło na zacieśnienie wzajemnych relacji i przyjaźni wśród mieszkańców naszego regionu.
Do aktywnego udziału w organizacji tego przedsięwzięcia zapraszamy rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i zespoły folklorystyczne z naszego regionu, a także szkółkarzy, sadowników, producentów winorośli i kwiatów.

Dla uczestników Jarmarku przygotowaliśmy Konkurs na baby i inne ciasta wielkanocne.

REGULAMIN KONKURSU:
Konkurs jest przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, grup odnowy wsi, zespołów folklorystycznych i indywidualnych mieszkanek wsi.
Do konkursu można zgłosić baby, mazurki i inne ciasta świąteczne (kołacze, makowce, serniki, paschy, torty, inne).
Do każdego ciasta powinien być dołączony przepis wykonania.
Oceniane będą: walory smakowe wypieków, wygląd i wielkość bab, dekoracja ciast, zgodność z tradycją.
Zgłoszenie udziału w konkursie: 10 kwietnia br. do godz. 11.
Prace zgłoszone do konkursu oceni jury powołane przez Organizatorów, które wyłoni Laureatów i przyzna nagrody i wyróżnienia.
Nagrodzone prace przechodzą na własność Organizatora.

Zgłoszenia do udziału w Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach, Paszowice 142, tel. 76 8701113, e-mail swiderska@paszowice.pl.
Zapraszamy!