Uroczystości rozpoczęły się wspólnym przemarszem spod remizy strażackiej OSP Budziszów Wielki do kościoła pw. Dobrego Pasterza w Budziszowie Wielkim, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich strażaków z naszej gminy.
Następnie obchody przeniosły się do Sali Bankietowej „Tęcza”, gdzie Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie podziękowała oraz złożyła życzenia naszym druhnom i druhom z:
To właśnie Wy każdego dnia stoicie na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. DziękujEMY za Wasze zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Za obecność podczas lokalnych wydarzeń, organizację uroczystości, wspieranie mieszkańców oraz pielęgnowanie strażackich tradycji.
Szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie blisko 30 osób odznaką „Za Zasługi dla Pożarnictwa Gminy Wądroże Wielkie”. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym.
Słowa uznania i życzenia dla druhów oraz druhen skierowali również:
- Stanisław Laskowski – Wicestarosta Jaworski,
- w imieniu Pawła Gancarza – Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosław Zysnarski Pełnomocnik Marszałka ds. aktywizacji środowisk lokalnych
- Bryg. Tomasz Kita Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze
- oraz Anna Żabska Wojewoda Dolnośląska, która z okazji jubileuszu przekazała list z życzeniami dla dzisiejszych bohaterów.
Serdecznie dziękuję wszystkim za obecność, wspólne świętowanie i stworzenie tak pięknej oraz podniosłej atmosfery. Jeszcze raz składam wszystkim Druhom i Druhnom najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, siły, bezpiecznych powrotów z każdej akcji oraz nieustającej satysfakcji z pełnionej służby. – Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie





























































