ℹ Czy pamiętasz, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy?
👉Spisem powszechnym objęte są: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania oraz mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami (ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.; Dz. U. z 2019 r. poz. 1775).
Nie narażaj się na konsekwencje odmowy udziału w #NarodowySpisPowszechny (kara grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej; Dz. U z 2021 r. poz. 955).
Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).
👉Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego:
▪ wypełnij formularz online na ⤵
https://spis.gov.pl/, to tylko kilka minut,
▪ zadzwoń na numer ☎ 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
▪ odwiedź nasz Urząd Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.
Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie. Jeśli nie spisałeś się jeszcze przez Internet lub dzwoniąc na numer ☎ 22 279 99 99 rachmistrz zapukają do Twoich drzwi.
Podkreślamy, udział w spisie jest obowiązkowy!
Więcej o podstawach prawnych obowiązku spisowego oraz konsekwencjach odmowy udziału w spisie na stronie internetowej:
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Pamiętasz, że udział w spisie jest obowiązkowy? $ Sprawdź podstawy prawne i dowiedz się jaka grozi kara za odmowę udziału W NSP 2021. spis.gov.pl Więcej informacji na Liczymy się DLA POLSKI! GUS”