📢 Kolejny krok w stronę czystszego i bezpieczniejszego środowiska w naszej gminie! 🌱
W siedzibie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu @Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie podpisała umowę na realizację zadania pn. „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Wądroże Wielkie w 2025 roku”.
Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w formie dotacji i zaangażowaniu własnych środków z budżetu gminy, z terenu naszej gminy zniknie blisko 38 ton szkodliwych wyrobów zawierających azbest. 🚛♻️
Realizacją prac zajmie się uprawniona do tego typu działań się firma Środowisko i Innowacje sp z o.o. z Warszawy.
Zadanie zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
To ważne przedsięwzięcie, które przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska w Gminie Wądroże Wielkie. 🌍