Z okazji Dnia Seniora i Dnia Osób Niepełnosprawnych w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wądrożu Wielkim odbył się koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”.

Publiczność miała możliwość wysłuchania utworów muzyki klasycznej w wykonaniu najlepszych polskich artystów sceny operowej. Największe i najpiękniejsze pieśni o miłości zaśpiewała mezzosopranistka Pani Anna Radziejewska. Na fortepianie sprowadzonym specjalnie na tę okazję z Wrocławia zagrał Pan Paweł Sommer. Repertuar zaprezentowany podczas wieczornego koncertu obejmował największe dzieła muzyki klasycznej w twórczości Brahmsa, Schumanna, Schuberta, Chopina, Dvořáka, Liszta wielu, wielu innych. Wydarzenie poprowadził Pan Marek Sztark.
Organizatorem koncertów z cyklu „Z klasyką przez Polskę” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pana Krzysztofa Maj – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego koncert zagościł również na Dolnym Śląsku – w tym do Wądroża Wielkiego.
Samorząd Uczniowski z Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim przygotował dla seniorów upominki, które stanowią pamiątkę z tego muzycznego wydarzenia.