„KTO MA PSZCZOŁY, TEN MA ŚWIAT WESOŁY”

W ramach projektu pt. „Dla pszczół – transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających”  na terenie arboretum i Gminnego Przedszkola w Wądrożu Wielkim nasadziliśmy ponad 50 szt. drzew i ok 40 krzewów miododajnych.

Wśród drzew znalazły się takie gatunki jak: kasztanowiec czerwony, klon czerwony, klon polny „Elsrijk”, klon zwyczajny, klon zwyczajny Royal Red oraz lipa drobnolistna. Ponadto nasadzono krzewy: dereń jadalny i głóg pośredni Paul’s Scarlet. 

W akcji sadzenia drzew uczestniczyły dzieci z przedszkola, które w skupieniu wysłuchały krótkiego wykładu na temat pszczół i ich roli w naszym życiu oraz dlaczego tak ważne jest aby dbać o drzewa i inne rośliny zielone, a także bardzo aktywnie brały udział przy sadzeniu drzew i użyźnianiu gleby.

Dziękujemy Fundacji Ekologicznej z Legnicy „Zielona Akcja”, która umożliwiła nam udział w tym projekcie oraz firmie Garden Art z Lubina, która dokonała nasadzeń drzew i przekazała dzieciom dużo ważnych informacji na temat drzew oraz ich współpracy z pszczołami w tworzeniu pysznego i zdrowego miodu