Melodie dla Anny -piosenki o miłości ♥️
Działalność utworzonego 1 września Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim nabiera rozpędu. Dzięki Elżbiecie Jedleckiej  – Wójtowi Gminy Wądroże Wielkie, Tadeuszowi Samborskiemu- Prezesowi Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy oraz osobistemu zaangażowaniu Pani Marty Jamrozik – Dyrektora CBK w ostatnią niedzielę udało się stworzyć niepowtarzalny klimat, który był tłem dla artystów, którzy wystąpili w koncie „Melodie dla Anny”.
Na scenie CBK mogliśmy zobaczyć i posłuchać wokalistów występujących na scenach całego świata – od Mińska przez Mediolan aż do Nowego Jorku.
W koncercie wystąpili: ♦️ Tatiana Trojanowska – sopran – Muzyka z klasą (Mińsk, Białoruś) – laureat V Festiwalu piosenki Anny German “Eurydyka” w Mińsku.
♦️Grazyna Komincz (Lida, Białoruś) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
♦️Paulina Rajczakowska (Nowy Jork, USA)- w Stanach Zjednoczonych ukończyła muzykologię na uniwersytecie Aaron Copland School of Music. W ostatnim czasie wygrała nagrodę Prezydenta Miasta Opole na III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz wyróżnienie za piosenkę autorską w IV Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
♦️Aleksander Kamedulski (Mediolan, Włochy) – laureat wielu międzynarodowych Festiwali. 
♦️Nadzieja Brońska – I nagroda międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz Festiwalu pieśni patriotycznej w Legionowie.
♦️Agnieszka Babicz- aktorka, laureat międzynarodowego festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze.
♦️Marek Ravski- laureat wielu międzynarodowych Festiwali.
♦️ Aurelia Sobczak – znana aktorka i reżyser z Warszawy
 ♦️ Witali Oleszkiewicz- multiinstrumentalista, kierownik artystyczny
♦️Marina Towarnicka – reżyser koncertów i organizator
Koncert zadedykowany osobom starszym i niepełnosprawnym – sala wypełniła się do ostatniego miejsca. W koncercie uczestniczyło ponad 140 widzów, co potwierdza, potrzebę organizowania wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców naszej Gminy. Wszyscy uczestnicy koncertu obdarowani zostali wykonanymi przez Gminne Przedszkole w Wądrożu Wielkim piernikowymi sercami. Nie zabrakło również braw i bisów tego dnia, a uśmiechnięte twarze widowni były największą nagrodą dla artystów ♥️