Wspólnie pod biało – czerwoną🇵🇱 świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości. 🇵🇱
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy Gminy Wądroże Wielkie wzięli udział w uroczystościach związanych ze 1️⃣0️⃣3️⃣ rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. 🇵🇱
Rocznicowe obchody, jak co roku rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim.
Dalsze obchody patriotycznego święta przeniosły pod pomnik POLONIA, gdzie uczestnicy uroczystości wspólnie z uczniami szkół i przedszkolakami odśpiewali Hymn Rzeczpospolitej Polskiej. 🇵🇱
Symboliczną wiązankę kwiatów💐 ku pamięci bohaterów walczących o wolną i niepodległa Ojczyznę, w pierwszej kolejności złożyli Kombatanci z naszej Gminy.
Kwiaty złożyła również Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie wraz z współpracownikami, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Hawran wraz z radnymi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Wądroże Wielkie.
Biało – czerwony🇵🇱 niepodległościowy korowód złożony z dzieci i młodzieży, oraz uczestników dzisiejszych uroczystości ulicami Wądroża Wielkiego przemieścił się co Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim, gdzie uczniowie Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny.
zdjęcia: e-legnickie.pl