Nowy samochód – nowe możliwości mieszkańców gminy

Dziś oficjalnie rozpoczynamy projekt skierowany do mieszkańców naszej gminy, szczególnie osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych transportowo. Dzięki pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środkom w wysokości 302 tys zł. Gmina Wądroże Wielkie jako pierwsza w powiecie jaworskim i jedna z pierwszych na dolnym śląsku rozpoczyna realizację projektu NIEmobilni mieszkańcy Gminy Wądroże Wielkie.

Zaledwie kilka dni temu dostarczono nam zakupiony 9 osobowy samochód Volkswagen Caravelle, który przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Teraz nasi mieszkańcy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, będą mogli bezpłatnie skorzystać z dowozu do lekarza, urzędu, apteki czy innych instytucji by załatwić najpotrzebniejsze sprawy. Cały projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa lata, a gmina z własnych środków nie dołoży ani złotówki!

Osoby, które będą miały potrzebę skorzystać z bezpłatnego transportu proszone są o kontakt z Koordynatorem w Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Panią Zofią Klaś pod numerem telefonu: 726 12 11 01