Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Jaworze były wyjątkową okazją do wspólnego świętowania, podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę oraz uhonorowania druhów i strażaków z całego powiatu jaworskiego.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Św. Marcina w Jaworze, po której wspólnym pochodem udaliśmy się na jaworski Rynek, gdzie odbyła się uroczysta akademia.
Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia, podziękowania oraz wyróżnienia dla strażaków z powiatu jaworskiego, w tym również dla druhów z jednostek OSP z Gminy Wądroże Wielkie.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich odznaczonych i wyróżnionych strażaków! Dziękujemy za Waszą służbę, gotowość do niesienia pomocy oraz ogromne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
Z ogromną wdzięcznością i wzruszeniem, Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie przyjęła przyznane wyróżnienia:
  • Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
  • Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznany przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego.
Składam wszystkim Strażakom — zarówno zawodowym, jak i ochotnikom — najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, bezpiecznej służby, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej misji. Serdeczne podziękowania kieruję do organizatorów dzisiejszych obchodów, w szczególności do Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze bryg. Tomasa Kity oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP dh. Jana Grygorcewicza za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości. – Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie