Już po raz drugi, Gmina Wądroże Wielkie była stolicą retro motoryzacji, za sprawą Retro Biesiady Wądroże Wielkie 2024. Tym razem, dzisiejsze wydarzenie miało rangę międzynarodową, dzięki uczestnikom zlotu, którzy przybyli do nas z różnych zakątków Polski oraz z Niemiec.
Miłośnicy klasycznej motoryzacji mieli okazję podziwiać pięknie zachowane, historyczne auta, motocykle i inne pojazdy, które przeniosły nas w czasie do złotej ery motoryzacji. Każdy z wystawców z dumą prezentował swoje perełki, dzieląc się pasją oraz historią zebranych maszyn.
Wydarzenie przyciągnęło tłumy entuzjastów, rodziny i turystów, którzy mieli okazję zobaczyć z bliska legendy dróg oraz poznać ciekawostki z życia motoryzacyjnych ikon. Od eleganckich klasyków po wyczynowe maszyny – każdy znalazł coś dla siebie.
Wyłonieni zostali laureaci konkursów elegancji, na najstarszy pojazd zlotu, na najlepiej odrestaurowany pojazd oraz na pojazd zlotu, który wygrał bezapelacyjne czarny Rolls-Royce.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie do Wądroża Wielkiego, dziękuję Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim, dziękuję Osp Wądroże Wielkie oraz Osp Mierczyce, dziękuję Sołectwu Wądroże Małe za przygotowane stoisko z przepysznymi potrawami, a przede wszystkim dziękuję współorganizatorom dzisiejszego wydarzenia Jaworskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Motoryzacji z Prezesem Andrzejem Gierą.
DO ZOBACZENIA ZA ROK! – Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie