Szanowni Państwo,
najbliższy czwartek to ostatni dzień na zgłoszenie się do Programu Stypendialnego Horyzonty. To program, który jest jak wiele stypendiów w jednym – daje wsparcie finansowe, naukowe i rozwojowe przez cały okres nauki w szkole średniej. Wiemy, że dla wielu ósmoklasistów, to może być wymarzona oferta. Nasze doświadczenia pokazują jednak, że spora część młodych ludzi dowiaduje się o możliwości ubiegania się o stypendium po terminie rekrutacji lub ta informacja w ogóle do nich nie dociera. Żałują, że przegapili swoją szansę.Nie chcemy, żeby ktokolwiek i czegokolwiek żałował. Dlatego będziemy wdzięczni za wsparcie w dotarciu z informacją o stypendium do młodzieży, która w tym roku kończy szkołę podstawową – nawet drobne działanie może wpłynąć na ich dalszą życiową drogę.

Wystarczy przekazać ósmoklasistom i ósmoklasistkom, ich rodzicom lub nauczycielom i nauczycielkom:

 

Do udziału w programie zapraszamy uczennice i uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1550 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w programie, jednak warunkiem otrzymania stypendium jest dostanie się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.
Stypendium Horyzonty przyznajemy na cały okres nauki w szkole średniej. Wspieramy finansowo rozwój zainteresowań i pasji. Finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty. Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, na których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie, a przede wszystkim – dobrze się razem bawimy! Pomagamy odnaleźć się w mieście nauki i nowej szkole, towarzyszymy i otaczamy opieką. Koleżanki i koledzy, doświadczona i zaangażowana kadra oraz fundacyjne psycholożki – zawsze można liczyć na ich pomoc i wsparcie.
Pracujemy metodą tutoringu. Towarzyszymy naszym stypendystkom i stypendystom w odkrywaniu mocnych stron, nabieraniu pewności siebie, w realizacji pasji – czyli w odnajdywaniu najlepszej dla siebie drogi. Przygoda z programem trwa kilka lat, daje niesamowitą satysfakcję i otwiera nowe możliwości.

Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC jest realizowany w strategicznym partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Z pozdrowieniami,
Zespół Fundacji EFC