Już po raz drugi w naszej Gminie odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy i Wolontariusze przygotowali moc atrakcji, które przyciągnęło do świetlicy wiejskiej w Wądrożu Wielkim tłumy mieszkańców i gości spoza gminy. Poprzez zabawę mogliśmy pomóc i prowadzić zbiórkę pieniędzy na tegoroczny cel Finału WOŚP tj. walka z sepsą.
Wszyscy Ci z Państwa, którzy zdecydowaliście się spędzić niedzielne popołudnie w Wądrożu Wielkim, na pewno nie mogliście tego żałować.
Orkiestrowanie rozpoczęliśmy morsowaniem na Kamionce, a następnie: występ Zespołu Folklorystycznego Cichowodzianie, koncert Anny Góralskiej, Destiny Band, RaF – Sobą do Końca, pokaz karate Fight Hobby, występy taneczne Julii Brożyny oraz formacji Wild Girls i pokazy ratownicze Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy również zadbali zaplecze gastronomiczne.
Świetna praca, którą wykonali nasi wolontariusze, którzy na ten dzień pracowali od kilku tygodni nie mogła zostać niedoceniona. Z tego tytułu, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka wręczyła Wolontatriuszom okazjonalne statuetki.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się licytacje, w których nie brakowało emocji. Niemalże, przy większości fantów, które zostały przekazane przez naszych sponsorów trwał pojedynek między licytującymi.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył tradycyjnym „światełkiem do nieba”, które na tę okazję przygotowali nasi strażacy z OSP.