[LETNIE SPOTKANIA Z WÓJTEM] ☀
Dzień 1️⃣4️⃣
#Granowice
♦️Nowy tydzień, nowe spotkania z mieszkańcami❤️.
Dziś nasz mobilny urząd zawitał do Granowic.
👉 Cieszy fakt, że tak wielu mieszkańców zechciało podzielić się swoimi problemami i spostrzeżeniami, które dotyczyły min:
🔻poprawy stanu dróg gminnych i powiatowych, oznakowania i poprawy bezpieczeństwa
🔻 kanalizacji i odprowadzania wód opadowych do rowów oraz melioracji .
🔻wycięcia drzew i uporządkowania cmentarza w Granowicach
🔻problemu wałęsających się psów, które pomimo, że mają właścicieli, często uciekają ze swoich podwórek stwarzając zagrożenie dla pozostałych mieszkańców wsi.
🔸Wiele osób dopytywało o możliwość termomodernizacji budynków i wymiany pieców 🏡 w ramach Programu Czyste Powietrze. Przydał się również komputer, na którym każdy chętny mógł spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym.
♦️ Pytania dotyczyły również szczepień przeciwko Covid-19 w Ośrodku Zdrowia W Wądrożu Wielkim oraz możliwości transportu na szczepienia ramach świadczonej przez Gminę usługi 🚌 „(nie)MOBILNI” mieszkańcy Gminy Wądroże Wielkie. Zainteresowani mogli osobiście pooglądać i sprawdzić wnętrze pojazdu, którym te usługi świadczymy.
✔️Na zaproszenie Pana Jana Grygorcewicza odwiedziłam miejsce, które przeniosło mnie w przeszłość. Zgromadzone artefakty z początków tworzenia pożarnictwa🚒, współzawodnictwa sportowego, oraz społeczności lokalnej w gminie Wądroże Wielkie oddają niesamowity klimat. Wkrótce będzie to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy będą chcieli poznać historię swoich dziadków i pradziadków 👏
♥️ Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Granowic za miłe przyjęcie i za rozmowy ♥️.
👉Jutro spotykamy się z mieszkańcami JENKOWA 🙂