👉 NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczyna się 1 kwietnia br. i będzie trwał do 30 września br. To badanie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich mieszkańców Polski.

NSP będzie przeprowadzone głównie w formie samospisu obywateli.  Spisy odbywają się co 10 lat. Ich celem jest m.in.  zebranie informacji o stanie i strukturze ludności wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.

Dane uzyskane w spisie służą między innymi do obliczania kwot dotacji dla Polski z Unii Europejskiej, dotacji dla samorządów z budżetu centralnego, do kształtowania polityki w zakresie oświaty, zdrowia, mieszkalnictwa.

Podstawową formą spisu jest tzw. samospis, czyli samodzielne udzielenie informacji przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/ . W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym.

W Wądrożu Wielkim przygotowaliśmy stanowisko komputerowe, gdzie osoby nie mające dostępu do Internetu i komputera mogą dokonać samospisu. Stanowisko czynne jest  w godzinach pracy urzędu.

Umów się na wizytę 507 867 278

Przekazywane dane są w pełni bezpieczne. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy,  a systemy informatyczne spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

Wszelkie informacje dotyczące spisu można znaleźć na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ .