Nasze dzisiejsze świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej będącej wyrazem naszej wdzięczności i modlitwy za tych, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.
Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem „POLONIA” w Wądrożu Wielkim. To miejsce jest symbolem naszej historii, dumy narodowej i bohaterstwa. Tutaj oddajemy hołd tym, którzy nieśli oręż w obronie naszej ojczyzny, niezależnie od czasów i trudności.
Do naszej świetlicy przybyliśmy w patriotycznym korowodzie, niosąc wspólnie biało-czerwoną flagę. Nasza wspólnota jest zjednoczona w miłości do Polski, co widać w każdym kroku i w każdym uśmiechu podczas tej uroczystości. Jestem dumna, że mogę reprezentować tak wspaniałą społeczność.
Dziękuję młodzieży oraz ich opiekunom, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim za przygotowanie uroczystej akademii. Jest ona dowodem na to, iż dziedzictwo niepodległości jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nasza młodzież przypomniała nam o historii, o wartościach, które nas łączą, i o tym, jak ważne jest, by troszczyć się o naszą wspólnotę. – Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie