Wraz z innymi samorządowcami z terenu Województwa Dolnośląskiego, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym planów realizacji „Cyklostrady Dolnośląskiej”. Zarząd Województwa reprezentował Pan Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj, którzy przekazali informacje związane z finansowaniem inwestycji, realizacji planów województwa w zakresie budowy sieci dróg i ścieżek rowerowych na terenie dolnego Śląska, a także o aplikacji rowerowej Dolny Śląsk Rowerem.
Częścią Cyklostrady Dolnośląskiej ma być również odcinek ścieżki rowerowej, mającej połączyć Malczyce – Wądroże Wielkie- Mściwojów-Jawor.
List intencyjny potwierdzający wolę współpracy na rzecz realizacji budowy, promocji i utrzymania ścieżki turystyczno-rowerowej sygnowany był w Wądrożu Wielkim w 2020 roku przez zainteresowane samorządy oraz Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego.
Nie czekając na kolejne spotkania Gmina Wądroże Wielkie w tym roku przystąpi do rozmów z PKP w sprawie przekazania terenów pod ścieżkę rowerową i zleci opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej, by z chwilą uruchomienia środków na realizację tego typu inwestycji być przygotowanym do skutecznego pozyskania pieniędzy na ten cel.